SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Skup pustych tuszów

KONTAKT Z NAMI


Masz pytania? Wypełnij formularz poniżej i zostaw kontakt do siebie. Odpowiemy jak szybko będzie to możliwe.

DANE KONTAKTOWE


Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz obok.

 
 
 
 
 

FAQ/ CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Aktualna lista wkładów po tuszach i tonerach znajduje się w cenniku na naszej stronie:

https://www.skuptuszow.pl/wspolpraca/index.html#Cennik

Klikając w odpowiedni link dot. tuszy lub tonerów przejdziesz do linku z listą tuszy (lub tonerów), które skupujemy.

Znajdziesz tam również aktualny cennik skupu pustych tuszy i tonerów.

Kartridże nie mogą nosić śladów uszkodzeń mechanicznych np. wgnieceń, pęknięć , zadrapań, zrobionych otworów, uszkodzeń taśmy lub dysz drukujących w głowicach atramentowych, innych uszkodzeń na głowicy. Przykładowe usterki dyskwalifikujące kartridże do skupu obrazują zdjęcia pokazane w tym linku: https://www.skuptuszow.pl/kartridze/index.html

Uwaga, większość tuszy i tonerów spełnia normy technicznie (t.j. bez usterek) jeśli wyjmowane są z drukarek w delikatny sposób, a następnie równie delikatnie odłożone do pudełka wysyłkowego.

Prześlij nam informację na nasz e-mail ile aktualnie posiadasz zebranych kartridży, a my znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Tusze i tonery nie mogą znaleźć się w tym samym kartonie wysyłkowym. Jeśli włożysz je razem – wszystkie dojadą uszkodzone i będą bezwartościowe. Jeśli masz do wysłania wkłady po pustych tuszach i tonerach przygotuj 2 oddzielne kartony.

Zapakuj puste kartridże ciasno jeden na drugim, aby uniknąć szkód transportowych.  Wolną przestrzeń można wypełnić np. starymi gazetami lub folią bąbelkową.

Wybierz pudło odpowiednich rozmiarów do ilości kartridży by uniknąć zawyżonych kosztów przesyłki. Ważne jest, by do każdego pudełka dołączyć wypełniony Protokół Wysyłki.

Protokół Wysyłki należy dodatkowo wysłać na adres: biuro@skuptuszow.pl

W ten sposób będziemy mogli szybko wypłacić pieniądze.

Powinieneś mieć 10 kg wkładów po tuszach (ok. 400 sztuk) aby zamówić bezpłatny transport. Wkłady po tonerach odbieramy bezpłatnie przy ilościach paletowych t.j. ok 280 kg. Mniejsze ulości tonerów możesz przesłać na własny koszt. .  Wkłady powinny być nieuszkodzone.

Jeśli przesyłka waży więcej niż 30 kg zamówimy transport paletą.

Wypełnij Protokół wysyłki, który pobierzesz na witrynie strony https://www.skuptuszow.pl/wspolpraca/index.html#Jak-rozpoczac oraz prześlij go na adres : biuro@skuptuszow.pl

W przeciągu 24 godzin odezwiemy się do Ciebie i umówimy termin odbioru zużytych tuszy lub tonerów.

Odbiór następuje przez kuriera lub osobnym transportem w zależności od tego czy musisz wystawić kartę przekazania odpadów.

Maksymalne wymiary dla paczki kurierskiej:

Paczka: długość 250 cm, suma wymiarów (wysokość + długość + szerokość) nie może przekroczyć jednocześnie 300 cm.

Odbiór pustych wkładów po tuszach i tonerach potwierdzane są w bazie BDO z chwilą ich przyjęcia.

Jeżeli musisz wystawić kartę przekazania odpadów, ponieważ jesteś zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów zgodnie z art. 66 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach i jesteś zarejestrowany w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach Oraz Gospodarowaniu Odpadami, zaznacz odpowiednie pole w formularzu wysyłki. Termin oraz sposób odbioru zużytych Tonerów i tuszy zostanie z Toba uzgodniony indywidualnie.

Nasz Partner realizujący usługę recyklingu potwierdzi odbiór odpadów zgodnie z przepisami.

Po wycenieniu przez nas przysłanych kartridży, otrzymasz mailem raport dotyczący weryfikacji przesyłki z informacją na jaką kwotę powinieneś wystawić nam fakturę. Następnie szybko zrealizujemy przelew po otrzymaniu od Ciebie faktury.

Raport o stanie kartridży otrzymasz do 21 dni od odebrania od Ciebie przesyłki.

Przelewy realizujemy w ciągu 7 dni od otrzymania prawidłowo wystawionej Faktury za wkłady po tuszach i w ciągu 14 dni w przypadku wkładów po tonerach.

Segregacja i kontrola pustych wkładów odbywa się przez różne firmy zajmujące się recyklingiem. Firmy mają różne procedury związane zarówno z kontrolą jakości jak i realizacją przelewów.

Uszkodzone tonery nie podlegają skupowi, ale zostaną poddane odzyskowi zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Za zagospodarowanie wkładów po tuszach nie pobieramy opłat. Za wkłady po tonerach nie będące w naszym Cenniku pobieramy opłatę utylizacyjną w wysokości 4 EURO/kg.

Aktualne ceny skupu wkładów po tuszach i tonerach znajdują się na naszej stronie: https://www.skuptuszow.pl/wspolpraca/index.html#Cennik

Po prostu kliknij w link dotyczący tuszy lub tonerów.

Zaangażujcie osoby współpracujące z Fundacją/Stowarzyszeniem w zbieranie pustych wkładów po tuszach i tonerach. Pracownicy, wolontariusze, współpracujące firmy ….inne osoby, które mają kontakty z Twoją organizacją.

Zbierajcie puste kartridże w swojej fundacji, szkole lub przedszkolu. Poproście rodziców uczniów o wsparcie. Puste kasety są nie tylko ważnym surowcem w przemyśle recyklingowym, ale można też na nich zarobić ! Ile? Sprawdź w naszym Cenniku: https://www.skuptuszow.pl/wspolpraca/index.html#Cennik

Środki ze odsprzedaży pustych tuszy i tonerów możesz przeznaczać na cele swojej organizacji.